Games 2015

Unihoc Riga Cup 2015
Ķīpsala1, Ķīpsala2, OSC1, OSC2, O.Kalpaka psk. 14.08.-16.08.
Men Elite
Group A 1. 2. 3. 4. SC PTS POS
Eesti Maaülikooli Spordiklubi-1 (Estonia) 6:7 5:6 3:5 14:18 0 4
Lekrings (Latvia) 7:6 3:3 2:3 12:12 3 3
Mogo-RTU/Rockets (Latvia) 6:5 3:3 3:2 12:10 5 1
Talsi/Krauzers (Latvia) 5:3 3:2 2:3 10:8 4 2
1/2 finals
Talsi/Krauzers – Lekrings 4:1
RTU – EMU 5:4
Bronze medal game
Lekrings – EMU 5:6 (SM)
Gold medal game
Talsi/Krauzers – RTU 4:2
 
Women
Group B 1. 2. 3. 4. SC PTS POS
L&L/Prisma (Latvia) 5:2 3:4 1:2 9:8 2 3
Lekrings (Latvia) 2:5 4:10 3:4 9:19 0 4
Rīgas Lauvas (Latvia) 4:3 10:4 2:1 16:8 6 1
UKS Grodek (Poland) 2:1 4:3 1:2 7:6 4 2
 
Group C 1. 2. 3. SC PTS POS
Angy Pigs (Russia) 2:1 0:0 2:1 3 1
Ķekavas Bulldogs (Latvia) 1:2 2:2 3:4 1 3
UK FF Bromley (Great Britain) 0:0 2:2 2:2 2 2
1/4 finals
Angry Pigs – Lekrings 1:3
UK FF Bromley – L&L/Prisma 1:2
UKS Grodek – Ķekavas Bulldogs 1:6
1/2 finals
Rīgas Lauvas – Ķekavas Bulldogs 1:4
Lekrings – L&L/Prisma 2:8
Bronze medal game
Rīgas Lauvas – Lekrings 2:3 (PS)
Gold medal game
Ķekavas Bulldogs – L&L/Prisma 3:4 (PS)
 
Boys U-16
Group D 1. 2. 3. 4. SC PTS POS
Ķekavas Bulldogs (Latvia) 4:0 9:4 2:2 15:6 5 1
Rīgas Lauvas (Latvia) 0:4 2:6 5:5 7:15 1 4
RTU/Rockets (Latvia) 4:9 6:2 2:3 12:14 2 3
Rubene (Latvia) 2:2 5:5 3:2 10:9 4 2
 
Group E 1. 2. 3. 4. SC PTS POS
FK Rīga (Latvia) 1:2 10:0 20:1 31:3 4 2
Lielvārde/Universelectric (Latvia) 2:1 4:1 10:3 16:5 6 1
Ogres vilki (Latvia) 0:10 1:4 2:3 3:17 0 4
UKS Grodek (Poland) 1:20 3:10 3:2 7:32 2 3
1/4 finals
Ķekavas Bulldogs – Ogres vilki 10:1
Lielvārde/Universelectric – Rīgas lauvas 9:2
Rubene – UKS Grodek 4:0
FK Rīga – RTU/Rockets 8:0
1/2 finals
Ķekavas Bulldogs – FK Rīga 6:7
Lielvārde/Universelectric – Rubene 7:3
Bronze medal game
Rubene – Ķekavas Bulldogs 1:7
Gold medal game
Lielvārde/Universelectric – FK Rīga 6:3
 
Boys U-14
Group F 1 2 3 4 5 SC PTS POS
FS Masters/BT-1 (Latvia) 10:2 1:1 7:3 11:0 29:6 7 1
Ķekavas Bulldogs (Latvia) 2:10 6:6 3:10 8:1 19:27 3 4
Ogres vilki (Latvia) 1:1 6:6 3:4 8:2 18:13 4 3
Rīgas Lauvas (Latvia) 3:7 10:3 4:3 14:1 31:14 6 2
RTU/Rockets (Latvia) 0:11 1:8 2:8 1:14 4:41 0 5
1/2 finals
FS Masters/BT-1 – Ķekavas Bulldogs 8:0
Rīgas lavuas – Ogres vilki 3:2
Bronze medal game
Ķekavas Bulldogs – Ogres vilki 1:9
Gold medal game
FS Masters/BT-1 – Rīgas lauvas 5:2
 
Mens
Group G 1. 2. 3. 4. SC PTS POS
dtg.lv (Latvia) 3:5 3:3 3:1 9:9 3 2
Kuldīga (Latvia) 5:3 7:1 8:4 20:8 6 1
SK Fono (Latvia) 3:3 1:7 2:2 6:12 2 3
Vendetta (Belarus) 1:3 4:8 2:2 7:13 1 4
 
Group H 1. 2. 3. 4. SC PTS POS
AFK (Latvia) 2:3 2:2 2:9 6:14 1 4
FBC Bromley (Great Britain) 3:2 0:3 1:8 4:13 2 3
IBK Griffin (Latvia) 2:2 3:0 2:3 7:5 3 2
Rīgas Stradiņa universitāte (Latvia) 9:2 8:1 3:2 20:5 6 1
 
Group I 1. 2. 3. 4. SC PTS POS
Babīte (Latvia) 2:2 3:3 2:5 7:10 2 3
Einšteins (Latvia) 2:2 1:0 3:1 6:3 5 1
iAM Floorball (Latvia) 3:3 0:1 0:3 3:7 1 4
Oberageri Chillers (Switzerland) 5:2 1:3 3:0 9:5 4 2
 
Group J 1. 2. 3. 4. SC PTS POS
Honkers (Finland) 3:4 1:3 2:1 6:8 2 3
Rīgas Bigfoots (Latvia) 4:3 7:2 7:4 18:9 6 1
Rīgas Lauvas (Latvia) 3:1 2:7 3:1 8:9 4 2
UHU St.Gallen (Switzerland) 1:2 4:7 1:3 6:12 0 4
 
Group K 1. 2. 3. 4. SC PTS POS
FC Henhunters (Sweden) 6:0 2:2 6:2 14:4 5 1
Roja/Rauda Print (Latvia) 0:6 1:2 4:4 5:12 1 4
RTU/Rockets (Latvia) 2:2 2:1 1:4 5:7 3 3
SB Kotkan Pojat (Finland) 2:6 4:4 4:1 10:11 3 2
 
Group L 1. 2. 3. 4. SC PTS POS
Brodd Innebandy (Norway) 1:8 2:3 3:7 6:18 0 4
Fans Team (Latvia) 8:1 3:1 3:0 14:2 6 1
FK Jūrmala (Latvia) 3:2 1:3 2:5 6:10 2 3
Lielvārde/Universelectric (Latvia) 7:3 0:3 5:2 12:8 4 2
1/16 final
Honkers – RTU/Rockets 0:4
IBK Griffin – Brodd Innebandy 1:2
SK Fono – AFK 7:3
Lielvārde/Universelectic – iAM Floorball 8:4
Babīte – FK Jūrmala 2:3 (PS)
Rīgas Lauvas – Roja/Rauda Print 2:1
FBC Bromley – Vendetta 1:2
SB Kotkan Pojat – UHU St.Gallen 7:3
1/8 final:
Kuldīga – RTU/Rockets 3:1
RSU – FK Jūrmala 2:1
Einšteins – Vendetta 6:2
Rīgas Bigfoots – SK Fono 7:3
FC Henhunters – Lielvārde/Universelectic 9:2
SK Fano – SB Kotkan Pojat 3:6
dtg.lv – Rīgas lauvas 3:2
Oberageri Chillers – Brodd Innebandy 5:0
1/4 final:
Kuldīga – Rīgas Stradiņa Universitāte 2:3
Einšteis – Rīgas Bigfoots 0:6
FC Henhuntrs – SB Kotkan Pojat 1:3
dtg.lv – Oberageri Chillers 4:3
1/2 final:
Rīgas Stradiņa Universitāte – Rīgas Bigfoots 3:4
SB Kotkan Pojat – dtg.lv 2:0
Bronze medal game:
Rīgas Stradiņa universitāte – dtg.lv 6:2
Gold medal game:
Rīgas Bigfoots – SB Kotkan Pojat 5:2

Our partners